Najlepszy pomysł na ogrodzenie posesji

Osoby posiadające dom często zastanawiają się, jak grodzić swoja posesję. Ogrodzenie jest wizytówką domu, powinno więc być eleganckie i schludne. Oczywiście musi też być mocne, by spełniało swoją podstawową funkcję. Dlatego też popularna niegdyś siatka odchodzi do lamusa. Niektórzy decydują się jeszcze na nią w wypadku grodzenia działek lub ogrodów, jednak piękny dom wymaga pięknego ogrodzenia.

Kategoria: Blog

ogrodzenie posesji

Ogrodzenia drewniane

Drewniane płoty są ponadczasowe i bezpretensjonalne. Wyglądają dobrze zarówno przy klimatycznym domu z bala, jak i przy nowoczesnej kubaturze. Płot można pomalować na dowolny kolor. Jednak ogrodzenie drewniane jest mało odporne na czynniki atmosferyczne. Drewniane ogrodzenie należy raz na trzy lata całkowicie oczyścić z warstw starej farby, co jest wyjątkowo żmudną prac i pomalować od nowa lakierem lub bejcą. W przeciwnym wypadku łuszcząca się farba sprawi, że drewno zacznie próchnieć, gnić i wyglądać bardzo nieestetycznie. W drewno potrafią też wejść bakterie lub korniki.

Ogrodzenia z metalu

Ogrodzenia metalowe są najbardziej pożądanym typem ogrodzeń. Metal jest bardzo plastyczny, poza standardowymi rozwiązaniami można więc zamówić ogrodzenie wykonane dokładnie według naszego projektu. Jest również bardzo solidny i trwały. Doskonale ochroni nas przed nieproszonymi gośćmi, a i świetnie poradzi sobie z zawirowaniami pogody. Metal na pewno nie zacznie gnić ani próchnieć, jest odporniejszy na uderzenia i działanie bakterii. Malowanie jest niezbędne tylko wtedy, gdy stara farba zaczyna wyglądać nieestetycznie. Ogrodzenia metalowe można pomalować proszkowo, co wydłuż znacznie wytrzymałość koloru. A jeśli o kolorach mowa, w zasadzie nie ma w tym względzie żadnych ograniczeń. Profesjonalne